ЩО БУЛО ТА ЩО БУДЕ ДАЛІ
з постільними тканинами у 2022 році
частина 1
Початок війни завдав значної шкоди більшості виробництв в Україні. Особливо тим бізнесам, які засновувалися на імпортованих матеріалах та сировині.
Ринок тканин та постільної білизни не став виключенням: адже із припиненням роботи ВАТ «Текстерно» у 2018-2019 рр. ми, фактично, лишилися без вітчизняного виробника тканин.
Відтоді пошиття постільної білизни повністю опирається на імпортні тканини.
Джерело даних
Цей огляд імпорту тканин для постільної білизни засновується на статистиці міжнародної торгівлі, опублікованій на ресурсі trademap.org за групами товарів: 520832 та 520852 (тканини із вмістом 85% та більше бавовни полотняного плетення, надруковані та фарбовані із щільністю понад 100 г/м2).
Загальний огляд імпорту постільних тканину в Україну
Останнє десятиріччя показує негативний вплив гібридної агресії ерефії проти України на імпорт друкованих (набивних) постільних тканин. У грошовому вимірі, до 2021 року, ринок не вийшов навіть на рівень 2012 року, досягнувши лише $13,5 млн (проти $14 млн. у 2012 році).
Якщо врахувати знецінення гривні у понад 3 рази – з 8 до 27 грн за долар США, то ситуація виглядає вкрай невтішно.
Якщо перерахувати ці суми на середньозважену ціну погонного метру тканину (наприклад, $1.25) побачимо, що фактичний оборот тканини зменшився на 1 млн погонних метрів.
Якою б не була ситуація на ринку, «Пантекстиль» працює лише із якісною тканиною.
Сьогодні ми продаємо за приємними цінами тканини для постільної білизни: на метраж у роздріб та оптом.
Тканини для постільної білизни з країн СНД
На цьому тлі закономірним є падіння імпорту з ерефії.
У 2013 році «іванівські ткачі» встигли "збути" в Україні набивної постільної тканини на $2,8 млн., але з кожним наступним роком втрачали наш ринок все більше. У 2021 році тканини з росії продано всього на $304 тис.
Натомість виробник тканин із Барановичів (ТМ «Блакіт») за аналогічний період здобував все більше прихильників.
"Перші кроки" компаній-імпортерів "Текстиль-Рівне" та "Білтекс" у 2012 році зроблено лише на $58 тис. Але у наступні роки вони стали набагато впевненішими. І вже у 2016 р. із білорусії привезли тканини на майже $2 млн., що склало 20% від усього імпорту набивної натуральної (та майже натуральної постільної тканини). З року в рік обсяги торгівлі зростали; піковим став 2020 р. із показником $3,7 млн, що склало третину від усього імпорту набивних натуральних тканин.
~~~
Читайте у наступній публікації циклу про:
- * статистику імпорту постільних тканин з країн Азії:
- * Пакистану, Китаю, Туреччини,
- * Казахстану, Туркменістану, Азербайджану.